התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית בשיתוף המשרד לשוויון חברתי, יזמו תכנית המוקדשת כולה לאזרחים ותיקים.
8 מלגות נפתחו השנה במסגרת התכנית והן כוללות 130 שעות פעילות שנתית (5 שעות בשבוע), תמורת מלגה בסך 5,600 ש"ח.
(זאת למעט פרויקט "כאן גרים" - פרויקט מגורים חברתי חדשני בו תנאי המלגה אחרים). 

 

  המלגות שנפתחו להרשמה:  

 

  #כאן גרים  

פרויקט מגורים חברתי חדשני במסגרתו סטודנטים מתגוררים עם אזרחים ותיקים ובכך הפרויקט נותן מענה לשתי בעיות מרכזיות: מצד אחד מפיג את הבדידות בקרב האזרחים הותיקים ומצד שני מסייע לסטודנטים למצוא דיור בר השגה בזמן הלימודים שלהם.   

לפרטים נוספים לחצו כאן

 

  #פרויקט העשרה  

מטרת התכנית הינה העמקת הקשר בין צעירים לאזרחים ותיקים מתוך רצון לחזק את מעמדם של האזרחים הוותיקים בחברה הישראלית. במסגרת התוכנית יוצרים המלגאים מערך חונכות לאזרחים ותיקים בדרך של מתן הרצאות ופעילויות פרי יצירתם של הסטודנטים: צילום, כתיבה, שירה ועוד.  

לפרטים נוספים לחצו כאן

 

  #הפרויקט הלאומי  
פרויקט בו סטודנטים מסייעים לניצולי שואה להיחשף לזכויות המגיעות להם ע"פ חוק ולממש אותן, וגם מסייעים לנו כחברה להיחשף לסיפורים האישיים שלהם ע"י איסוף העדויות.  

לפרטים נוספים לחצו כאן

 

  #פרויקט מפתח soul  

תכנית המבוססת על מפגשים בהם סטודנטים מנחים קבוצות של אזרחים ותיקים סביב האזנה משותפת למוזיקה וכתיבת שירה ככלים המאפשרים יצירת קשר, העלאת זיכרונות וחיזוק תחושת השייכות. בכל שבוע, אחד המשתתפים מספר על חייו באמצעות שירים וזיכרונות אותם חולוק עם שאר חברי הקבוצה.  

לפרטים נוספים לחצו כאן.  

 

  #פרויקט תיאטרון קהילתי   

מסגרת הפרויקט תוקם קבוצת תאטרון קהילתי, המשלבת בין סטודנטים מתחום אומנויות הבמה לבין אזרחים וותיקים. במסגרתה, מעלים המשתתפים חומרים אישיים הנוגעים לעולמם, מתנסים בתאטרון ובדינמיקה קבוצתית ולבסוף מעבדים את החומרים לכדי הצגה המועלית בפני הקהילה המקומית.  

לפרטים נוספים לחצו כאן.   

 
  #פרויקט אומנות  

מטרת הפרויקט הינה יצירת חיבור בין ציבור הסטודנטים לבין ציבור האזרחים הוותיקים דרך אומנות. התכנית מבוססת על מפגשים שבועיים בהם מעשירים הסטודנטים מתחום האומנות, באמצעות כלים שרכשו בלימודיהם, את ציבור האזרחים הוותיקים במרכזי היום.  

לפרטים נוספים לחצו כאן

 

  #פרויקט "דור 3"  

 מטרת הפרויקט היא לצמצם את הפער הדיגיטלי באמצעות שיח בין דורי ולאפשר לכל אזרח ותיק נגישות לעולם המחשבים והסמארטפון. במסגרת התכנית סטודנט ידריך דיגיטלית קבוצה של אזרחים ותיקים במרכז יום. 

לפרטים נוספים לחצו כאן

 

  #ותיקי לכת  

מטרת הפרויקט הינה יצירת חיבור בין ציבור הסטודנטים לבין ציבור האזרחים הוותיקים דרך ספורט. במסגרת התכנית זוג סטודנטים מובילים קבוצות הליכה של אזרחים ותיקים במרחב העירוני.

לפרטים נוספים לחצו כאן